ייעוץ לסטארטאפ

בדיקת היתכנות, בדיקת כדאיות, תכנית עסקית, תכנית עבודה

יש לכם רעיון למיזם חדש ואתם רוצים חוות דעת מקצועית לגבי סיכויי ההצלחה שלו? אולי אתם צריכים תכנית עסקית על מנת לגייס כספים עבור הסטארטאפ? העסק החדש? שנים רבות אני מלווה סטארטאפיסטים ויזמים בתהליכי הקמת המיזמים: בהכנת תכניות עסקיות, בבדיקות היתכנות ובדיקות כדאיות. התמונה שמתקבלת בתהליך הייעוץ מאפשרת ליזם לתכנן את המשך דרכו ולהתקדם בצורה נכונה, להפחית טעויות ועיכובים ולקחת בחשבון סיכונים ועלויות בהם יתקל בדרך. הגדרה מדויקת של המוצר או השרות, הגדרת קהלי היעד, היתרון היחסי, מבנה ההוצאות הצפוי , לוחות זמנים להכנסות ורווחיות ועוד. פעולות תכנון מסוג זה מגדילות משמעותית את סיכויי ההתקדמות וההצלחה של המיזם.

תכנית עסקית מלאה

תכנית עסקית מלאה

כבסיס לגיוס ראשון, שני או שלישי, או כבסיס לבקשת הלוואה לשם הקמת עסק, להעמקת ההבנה של התהליכים והמשאבים הנדרשים, כל אלה הן סיבות להכנה או רכישה של תכנית עסקית מקצועית.
תכנית עסקית מלאה תכיל לפחות את הסעיפים הבאים:
תקציר מנהלים
תיאור המוצר ושירותי החברה
לקוחות היעד
הוצאות צפויות ורווחיות
אבני דרך להתקדמות
ההזדמנות העסקית
הגדרה מפורטת של קהל היעד כולל נתונים מספריים, פילוח גיאוגרפי ועוד
שוק המוצרים והשרותים הקיים ומיקום המוצר או השרות המוצע על רצף המוצרים והשרותים הקיימים
תהליכים ועלויות של ייצור / פיתוח ואספקה
תהליכים ועלויות של שיווק ומכירה
תחזית כלכלית

תכנית עסקית בדף אחד

תכנית עסקית בדף אחד

תכניות עסקיות קיבלו בשנים האחרונות פנים חדשות. הגופים המממנים, שמתמודדים עם מספר גדול של פניות למימון מצפים לראות את התכנית העסקית בצורה אטרקטיבית ותמציתית. אחת התבניות להגשת תכנית עסקית היא בדף אחד, שמהווה מעין ``תקציר מנהלים`` שמציג את התמונה כולה בקצרה. בדף זה חשוב להתייחס לכותרות הבאות:
הבעיה אליה אתם מתייחסים
הפתרון שאתם מציעים
היתרון היחסי של הפתרון שלכם כולל יתרונות שקשה להתחרות בהם
תפיסת העולם הייחודית שלכם
לקוחות היעד
מדדים להצלחה ובדיקות אפקטיביות
מבנה ופרישה של ההוצאות כולל מקורן
מבנה צפוי של הכנסות ורווחיות שתיגזר מהן
את כל אלה ניתן לתאר בדף אחד, רצוי אחרי שהכנתם עבור עצמכם תכנית עסקית מלאה על כל שלביה.

סיכום

הכנה של תכנית עסקית נכונה דורשת השקעת זמן משמעותית באיסוף מידע, ניתוחו ובנייה של התכנית העסקית. החשיבות של היעזרות במומחה חיצוני בנושא זה היא רבה, שכן אדם שזהו מקצועו יוכל לראות את הדברים ללא מעורבות רגשית ולחוות דעה בנושאים שחשבתם עליהם ובנושאים נוספים שכלל לא עלו על דעתכם. על מנת שתהיה לכם תמונה כמה שיותר מלאה של מה שנדרש מבחינה כספית ומבחינת פעולות שיש לעשות, פנו למומחה!

צור קשר