צור איתנו קשר: 054-4984436 | דואר אלקטרוני: dina@keidar.net

MultiPurpose

054-4984436
שיחת היכרות אחת בחינם וללא התחייבות

הקמת עסק -

אני מזמינה אתכם ללמוד כיצד
√ תקימו עסק בצורה נכונה
√ תמנעו מטעויות יקרות
√ תגיעו לרווחיות במהירות

פרטים נוספים

התקדמות בעבודה בעזרת שיפור מיומנויות

אני מזמינה אתכם ל-10 פגישות שבהן תלמדו
√ כיצד לבנות רשת קשרים שתקדם אתכם
√ כיצד להציג נושא ולתקשר עם כל מי שתרצו
√ מיצוב אישי כבסיס להתקדמות

פרטים נוספים

שידרוג העסק המשפחתי

לאחר סדרת מפגשי ייעוץ ואימון תוכלו -
√ לעבוד בכיף ביחד
√ לנהל את העסק במקצועיות
√ לקדם את העסק המשפחתי למדרגה הבאה

פרטים נוספים

עסקים קטנים מגיעים לרמה הבאה

ייעוץ, אימון והדרכה שיאפשרו לכם
√ למצות את הפוטנציאל העסקי שלכם
√ לשפר רווחיות
√ לעבוד בצורה מסודרת ומקצועית

פרטים נוספים

Growing Your Business

עסק קטן, יכול להתנהל פחות או יותר מאליו על ידי מתן שירות מעולה, נאמנות ללקוחות, מקצועיות ואינטואיציה טובה של הבעלים. הבעלים מכתיבים את הכיוון ומגייסים עובדים מחויבים ומקצועיים – והעסק מתגלגל.

בניגוד לכך, ניהול עסק של למעלה מ-5, 10 עובדים דורש היערכות שונה. בשלב זה של חיי העסק, על מנת לשמור על המומנטום שנוצר משילוב של מוצר נכון שהעסק מציע (כזה שיש לו ביקוש), ממאגר לקוחות נאמנים וממוניטין שהולך וצומח, יש צורך להחדיר לסדר היום פעולות ניהול.

על מנת לנהל עסק בצורה נכונה, יש לגזור את פעולות הניהול שיש לקיים מצרכים שעולים באבחון מחד ומן הפרקטיקה הניהולית המשובחת והעדכנית ביותר שתוצאותיה מוכחות מאידך.

 

עסק מנוהל יכול להצליח עד 80% יותר מעסק שאינו מנוהל.

אז מהן שלשת פעולות הניהול שצריך להקים בעסק בצמיחה? כאלה שיהוו את התשתית לצמיחה יציבה של העסק?

• חלוקת עבודה והיררכיה – זהו השלד שמחזיק את העסק. חשוב שתקדישו משאבים להגדרות תפקיד,תחומי אחריות וסמכות. הגדרות תפקיד טובות מתייחסות לכלל המשימות שצריכות להתבצע ונותנות מענה לכך שכל משימה תתבצע על ידי האדם המתאים מבחינת כישורים ומיקום במבנה הארגוני. נושא ההיררכיה נעשה רלוונטי כאשר גודל העסק הוא כזה שאינו מאפשר לאדם אחד לשלוט בצורה טובה במה שקורה בעסק. זה הזמן לחלק את השליטה – למנות אדם נוסף שיהיה אחראי על נתח עבודה וקבוצת עובדים. 

• תהליכי עבודה מיטביים – מנהלים רבים מצפים לקבל עבודה מסוימת ומקבלים משהו אחר. אם לא קבעתם איך אתם רוצים שהעבודה תתבצע ואם לא הדרכתם את העובדים בהתאם, אתם עלולים למצוא את עצמכם ואת הלקוחות שלכם מאד לא מרוצים. עסקים שמצליחים לצמוח הם כאלה שיש להם תהליכי עבודה מוגדרים היטב, ועובדים מודרכים.

• תכנון ובקרה – זה המוח של העסק. עליכם לקבוע לאן אתם רוצים (באופן ריאלי) שהעסק שלכם יגיע ואחר כך לבדוק תקופתית היכן העסק נמצא בפועל ביחס ליעדים שקבענו לעצמנו. יש לזכור שכל תכנית היא בסיס לשינויים והרבה דברים לא ניתן לדעת מראש - הם מתגלים בדרך, אבל בכל זאת, אסור לוותר על תכנון ובקרה.

העסק שלכם נמצא בצמיחה? אולי העסק צמח פרא ואופן התפעול שלו לא הותאם כדי שאפשר יהיה לנצל את הצמיחה להגדלת הרווחיות? אתם מרגישים מוצפים?

פנו אלי ונמצא את הדרך הנכונה שלכם ושל העסק שלכם לצמיחה.