צור איתנו קשר: 054-4984436 | דואר אלקטרוני: dina@keidar.net

MultiPurpose

054-4984436
שיחת היכרות אחת בחינם וללא התחייבות

הקמת עסק -

אני מזמינה אתכם ללמוד כיצד
√ תקימו עסק בצורה נכונה
√ תמנעו מטעויות יקרות
√ תגיעו לרווחיות במהירות

פרטים נוספים

התקדמות בעבודה בעזרת שיפור מיומנויות

אני מזמינה אתכם ל-10 פגישות שבהן תלמדו
√ כיצד לבנות רשת קשרים שתקדם אתכם
√ כיצד להציג נושא ולתקשר עם כל מי שתרצו
√ מיצוב אישי כבסיס להתקדמות

פרטים נוספים

שידרוג העסק המשפחתי

לאחר סדרת מפגשי ייעוץ ואימון תוכלו -
√ לעבוד בכיף ביחד
√ לנהל את העסק במקצועיות
√ לקדם את העסק המשפחתי למדרגה הבאה

פרטים נוספים

עסקים קטנים מגיעים לרמה הבאה

ייעוץ, אימון והדרכה שיאפשרו לכם
√ למצות את הפוטנציאל העסקי שלכם
√ לשפר רווחיות
√ לעבוד בצורה מסודרת ומקצועית

פרטים נוספים

Family Business (2)

מעבר ליתרונות החשובים והייחודיים של עסק משפחתי, נמצאים כמה אתגרים. סבל שנובע מרגשות חזקים כגון עלבון, כעס, לעג, השפלה, תסכול, דאגה ועוד, עשוי לפגוע באווירה הטובה וברצון לעבוד ביחד כמו גם ביכולת להפיק את המרב מהעסק המשפחתי. 

בעסק משפחתי, שבמהותו מושתת על שותפות בין בני זוג, אחים, הורים וילדים, ונכדים בכל יום עבודה מתבצעות פעולות שמערכות כמה בני משפחה. במאמר קצר זה ברצוני להתייחס למשפחה ולאופן בו היא באה לידי ביטוי בעסק המשפחתי.

בעסקים משפחתיים, אנשים מביאים עמם לעבודה את ה"תפקיד" המשפחתי אותו הם "משחקים" בבית. מספר דוגמאות לתפקידים בהקשר המשפחתי הן:

האבא שיודע הכול

הילדה שאי אפשר לסמוך עליה

הילדה הטובה שתעשה כל מה שנדרש כדי לרצות את ההורים

האח הבכור

הבן שמרגיש חלש ליד האבא, ועוד.

העובדה שבני המשפחה (בעלי העסק) מביאים עמם לעבודה את התפקיד אותו הם ממלאים במשפחה הגרעינית, מוסיפה מורכבות למאפייניו של העסק המשפחתי.

כידוע, כללי המשחק בעולם העסקים שונים מכללי המשחק במשפחה. מקורו של הבדל זה הוא במטרת קיומה של כל מסגרת. מטרתו המרכזית של העסק, היא לפרנס. המדד המרכזי שנפעיל כדי למדוד את הצלחתנו בעסק הוא מדד כספי. מטרת קיומה של המשפחה שונה לחלוטין ולכן המדדים למשפחה מוצלחת ודרכי הפעולה במסגרת המשפחה יהיו שונות. אחד ההבדלים העיקריים שנצפה לראות בין אופן הפעולה בהקשר העסקי לבין אופן הפעולה בהקשר המשפחתי הוא המאזן בין השימוש ברגש לשימוש ברציונל.

קשה מאד לפתור את הבעית ללא עזרה חיצונית של מומחה מכיוון שרגשות סוערים מעורבים בקונפליקטים שנוצרים בעסק המשפחתי. מסיבה זו, עסקים משפחתיים פונים לעזרה ייעוצית או אימונית חיצונית.

שלשה מוטיבים מרכזיים עומדים בלב עבודתו של היועץ הארגוני בעסק המשפחתי:

  1. ניהול על פי קריטריונים מקצועיים: רווחיות, יעדים, מדדים, חלוקת תפקידים, תהליכי עבודה, ניהול ובקרה מיטביים וכד'. בנושא זה דומה הטיפול בעסק משפחתי לטיפול בכל עסק אחר.
  2. חלוקת העבודה על פי תחומי כישרון ולא רק על פי תפקיד בהקשר המשפחתי (ראה/י לעיל). בנושא זה תפקידו של היועץ לסייע לכל בן משפחה לזהות את תחומי הכישרון האישיים שלו וליצור מרחב, שיאפשר לאלו לבוא לידי ביטוי, גם כשאינם קשורים לתפקיד האופייני לו במשפחה.
  3. שילוב בין דורי -  עסק משפחתי מצליח, שקיים שנים רבות, יגיע לשלב בו יש צורך לשנות את מאזן הנשיאה בעול העבודה והניהול בין הדור המייסד לדור הממשיך. תהליך זה הינו תהליך מורכב מבחינה עובדתית ורגשית וכדאי שייעשה בליווי מומחה שייצור את המרחב הנכון לדיאלוג שיביא לתוצאה שתשביע את רצון שני הדורות.

נמאס לכם? אתם רוצים לפתור את הבעיות שנוצרו בעסק המשפחתי שלכם? פנו אלי ואעזור לכם Embarassed